Na ten moment czekało chyba większość z nas. Gdy nastaje lato, cieszymy się wspaniałą i sprzyjającą aurą, która umożliwia nam częstszą aktywność na świeżym powietrzu. Czas ten sprzyja podróżom – przede wszystkim jest co podziwiać, dni robią się coraz dłuższe, przyroda budzi się do życia – aż żal tego nie wykorzystać. O tym, jak piękna jest Polska, chyba nie trzeba nikogo przekonywać
W naszej letniej siatce połaczeń, znajdziecie linię Warszawa - Krynica Morska, która prowadzi przez takie miejscowości jak: Elbląg -> Mikoszewo -> Jantar -> Stegna -> Sztutowo -> Kąty Rybackie
Autobus kursuje codziennie o godzinie 7:00 z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia - bilety na wakacyjne podróże są już dostępne na naszej stronie internetowej i na www.dworzeconline.pl. Rozkład jazdy znajdą Państwo w zakładce Strefa Pasażera.
Jantar jest jednym z bardziej popularnych kierunków wybieranych przez turystów przyjeżdżających na Mierzeję Wiślaną.Co roku w sezonie letnim piaszczyste plaże i pasmo wydm z borami sosnowymi przyciągają amatorów wypoczynku. Dla wielu z nich Jantar jest wymarzonym miejscem. Główne wejście na plażę będące jednocześnie przystanią morską z łodziami rybackimi to prawdziwy magnes. To właśnie tu gromadzą się turyści przez cały rok. W okolicy jest mnóstwo atrakcji.
Wieś leży na trasie Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Kolej ma tu trzy przystanki: Jantar Młyn, Jantar Port i Jantar. Kolejny przystanek mieści się w osadzie o nazwie Jantar Leśniczówka położonej kilkaset metrów za Jantarem. Jedną z największych atrakcji jest Mini ZOO, w którym możemy podziwiać wiele egzotycznych zwierząt, takich jak kangury, zebry, wielbłądy, piękne pawie czy unikalne gatunki kur. Zachęcamy również do pobytu nad stawem w Jantarze. To zachwycający akwen wodny o interesującej linii brzegowej i zróżnicowanej topografii dna, znajdujący się w malowniczej okolicy pośród pięknych olch.
Sztutowo jest wsią znajdująca się w województwie pomorskim (powiat nowodworski) – obszar Żuław Wiślanych. Znajduje się pomiędzy Stegną a Kątami Rybackimi, przy drodze numer 501, na terenie Parku Krajobrazowego ”Mierzeja Wiślana”. Wraz z kilkoma innymi sołectwami (m.in. Kąty Rybackie) wchodzi w skład gminy Sztutowo, która położona jest na prześlicznym terenie: północ – morze, wschód – Zalew Wiślany, południe – rzeka Szkarpawa, południowy-zachód – Wisła Królewiecka. To spokojne, lubiane i cenione miejsce na mapie Mierzei Wiślanej jest oazą spokoju i ciszy. Nie jest to typowy nadmorski kurort, dzięki czemu turyści chętnie wybierają Sztutowo jako kierunek letnich podróży.
Kąty Rybackie to wieś położona w województwie pomorskim (powiat nowodworski) – obszar Żuław Wiślanych. Znajduje się pomiędzy Sztutowem a Skowronkami, przy drodze 501, na terenie Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”. Wchodzi w skład gminy Sztutowo, która zlokalizowana jest na urokliwym terenie: północ – morze, wschód – Zalew Wiślany, południe – rzeka Szkarpawa, południowy-zachód – Wisła Królewiecka. W Kątach Rybackich jest wiele interesujących atrakcji do obejrzenia, a lokalna infrastruktura dobrze zorganizowana. Z tego też powodu turyści cenią to miejsce i chętnie tu przyjeżdżają.
Jeśli macie ochotę dowiedzieć się jak kiedyś łowiono ryby, to Kąty Rybackie są idealnym miejscem, by na chwilę przenieść się w przeszłość. Są tu przystanie rybackie, porty, pomnik Ławeczka Rybaka, Monument Dorsza, a także Muzeum Zalewu Wiślanego, w którym poznamy m.in. historię szkutnictwa.
Największe atuty Kątów Rybackich to szerokie i piaszczyste plaże oraz las z sosnowym drzewostanem. Walory krajobrazowe oraz warunki bioklimatyczne są tu idealne. Jednym z najciekawszych do zobaczenia miejsc jest rezerwat Kormorana Czarnego i Czapli Siwej.